Hagelbollen in Mazenzele
© Vanessa Driessens

Materiële schade na doortocht onweer met grote hagelbollen

zon 31 mei

Bij het onweer van gisterenavond zijn hagelbollen tot 4 centimeter groot gemeten. Her en der is sprake van schade aan verandadaken en autoruiten of blutsen in auto’s. Ook vanmorgen is er nog kans op onweer, met lokaal ook regenbuien. Later vandaag wordt het droger, met hier en daar nog kans op een lichte storing.

Gisterenavond rond 19u kwamen de eerste berichten over nieuw onweer in onze regio, deze keer gepaard met flink wat hagel. Het onweer leek te beginnen in het Pajottenland en schoof vervolgens door naar Asse, Opwijk, Merchtem, Londerzeel en Kapelle-op-den-Bos.

In onze regio vielen geen slachtoffers door het onweer, maar er is dus wel materiële schade. Landbouwers vrezen ook schade aan hun gewassen.