Vanavond spelen de Rode Duivels hun eerste WK-wedstrijd in Seatlle. Om 21 uur begint hun wedstrijd tegen Egypte. De partij is op heel wat plekken in onze regio te volgen op groot scherm. Ontbreekt er een locatie in onderstaand lijstje? Laat het ons weten!
Wedstrijden Rode Duivels op tal van plekken op groot scherm te zien
In Kapelle-op-den-Bos opent D-Votion opnieuw het WK-dorp aan de Guido Gezellelaan. De organisatie beperkt zich niet tot de wedstrijden van de Belgen, maar opent ook komende woensdag en zaterdag het dorp. “Bezoekers kunnen genieten van wedstrijden zoals Portugal-Congo, Engeland-Kroatië, Nederland-Zweden en Duitsland-Ivoorkunst.” Zondagnamiddag is er een familiedag vol animatie en zelfs een optreden van Bart Kaëll. Hij moet de voetbalfans opwarmen voor de wedstrijd tegen Iran die avond.
In Meise organiseert vzw Meise Boven opnieuw de vertoning van de WK-wedstrijden van de Duivels. In het centrum van de gemeente komt er bij elke wedstrijd een groot scherm, behalve bij de poulewedstrijd die om 5 uur ’s morgens begint tijdens het Midzomerweekend. “Naast de matchen zelf wordt er ook gezorgd voor extra sfeer en gezelligheid,” zegt mede-organisator Tom Heyvaert.
Humbeek Sas Events zet ook weer een groot scherm op in het Grimbergse dorp Humbeek. “Ook voor de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland die al om 5 uur ’s morgens begint, openen we de deuren. Supporters kunnen samen ontbijten en de wedstrijd volgen,” klinkt het. Ook aan de kantine van Prinsenbos in Grimbergen is voetbal op groot scherm te zien, een DJ zorgt voor sfeer.
In de Dekenijtuin in Lennik brengt Ultrasport vzw voetballiefhebbers samen tijdens het WK. De wedstrijd van vanavond en die van 21 juni worden er vertoond in een heus supportersdorp. “We zetten ook in op extra beleving en aanvullende activiteiten,” zegt de organisator.
In Halle slaat de horeca de handen in elkaar om grote schermen te voorzien. Op het Cardijnplein en aan de Maandagmarkt worden de twee wedstrijden die ’s avonds plaatsvinden uitgezonden, net zoals op het Claesplein in Lembeek.
In Dilbeek brengt Café De.Living de voetbalgekte tot een hoogtepunt met de terugkeer van het WK-dorp ‘DeVil.ing’. Voor de poulewedstrijden van de Rode Duivels wordt de d’Arconatistraat volledig afgesloten voor een reusachtig videoscherm. Een DJ warmt de supporters op. Voor de wedstrijd die om 5 uur ’s morgens begint komt er een ontbijteditie.
De Markt van Asse is omgetoverd tot een WK Fandorp. Alle wedstrijden van de Rode Duivels (met uitzondering van de nachtwedstrijd) worden er vertoond, maar ook de kwartfinales, halve finales en eigenlijke finale van het WK kan je er zien. Tot en met 19 juli zijn er ook andere actviteiten, zoals een after work apéro, een ‘end of school party’ en een ‘Sunday afternoon beats & bites’. In deelgemeente Relegem zal er een groot scherm zijn op de parking van café De Groenvink.
In Wemmel organiseert Parking W vertoningen op groot scherm op de grasweide aan het kasteel. De faciliteitengemeente zendt de wedstrijden in twee talen uit.
Aan de kerk in Machelen heerst ook voetbalgekte. Cafés Onder den Toren en Den Arend slaan er de handen in elkaar en vertonen de wedstrijden van de Rode Duivels op een groot led-scherm. "Samen maken we van Machelen één groot voetbaldorp," klinkt het.
In Roosdaal kunnen voetbalsupporters afzakken naar de Belleheide. Het sportcomplex vertoont er alvast de eerste drie wedstrijden van de Rode Duivels op groot scherm, ook die van 5 uur 's morgens dus. "Drie wedstrijden, drie kansen om de Duivels te steunen zoals het hoort: samen, luid en met heel veel sfeer," laten ze daar optekenen.
In Steenhuffel bij Londerzeel heeft SK Steenhuffel de touwtjes in handen voor de vertoning van de drie wedstrijden.
Op het Gemeenteplein in Hoeilaart kan je ook voetbal op groot scherm kijken.
Op het Dorpsplein van Sint-Genesius-Rode wordt een scherm van 15 vierkante meter opgesteld voor de vertoning van de eerste twee groepswedstrijden. Vanaf 18u staat er een foodtruck waar je je honger kan stillen en dorst kan lessen.
In Bever organiseert het Beverhof samen met supportersclub The Red Beavers vertoningen op groot scherm. De eerste drie wedstrijden van de Rode Duivels worden er uitgezonden. Welkom in Kamstraat.
In Maleizen in Overijse verrijst ook een WK-dorp, een organisatie van Chalet Maleizen. Zondag is daar bovendien de hele dag vanalles te doen, met een brunch tijdens De Langste Tafel, in de namiddag wielrennen op groot scherm en 's avonds voetbal.
In Vilvoorde is geen groot scherm voorzien, tot ergernis van oppositiepartij PVDA. “Bij de vorige edities werd wel een groot scherm voorzien, we vragen ons af waarom dit nu niet kan. Voetbal is meer dan een sport. Het brengt mensen samen, over taalgrenzen, culturen en generaties heen,” zegt gemeenteraadslid Naïm El Hammouchi.