Infrabel vernieuwt bovenleiding op lijn tussen Halle en Vilvoorde: “Komt veiligheid en kwaliteit ten goede”

Infrabel is begonnen met de werken aan de bovenleiding op de lijn Vilvoorde-Halle. In totaal wordt zo’n 13 kilometer bovenleiding vernieuwd. De werken worden gespreid over drie jaar en kosten 11 miljoen euro. Tot en met 6 juli is er op de lijn een aangepaste dienstregeling.

De werken komen de veiligheid en kwaliteit en stiptheid van het treinverkeer ten goede en zo ook de mobiliteit van en naar onze hoofdstad. “Het gaat om een strategisch belangrijke oostelijk ringspoor rond Brussel”, zegt Frédéric Petit van Infrabel. “Ditmaal is er een negendaagse onderbreking van de spoorlijn van 28 juni tot en met 6 juli. In deze fase vernieuwen we meer dan vier kilometer van de bovenleiding. Tijdens die periode voert Infrabel er nog andere werkzaamheden uit aan de sporen en wissels.”

NMBS voorziet een aangepaste treindienst voor de reizigers tijdens deze werken. Door deze werken rijden er namelijk in beide richtingen geen treinen tussen de stations van Haren en Brussel-Schuman. Er stoppen daardoor geen treinen in Haren, Bordet, Evere, Meiser, Merode en Delta. Daarnaast rijden er ook minder voorstedelijke S-treinen rond Brussel-Luxemburg.

“Zo rijden op weekdagen de S5-treinen Mechelen-Brussel-Luxemburg-Halle enkel tussen Brussel-Luxemburg en Halle. Reizigers kunnen met hun treinticket gebruik maken van de bussen en trams van MIVB. Reizigers krijgen de raad de online reisplanner van NMBS te raadplegen”, aldus Petit.