Ruim een kwart van het agrarisch gebied in Vlaams-Brabant wordt niet gebruikt voor land- en tuinbouw. Dat blijkt uit een rapport van de provinciale landbouwdienst. Het gaat om bijna 35.000 hactare landbouwgrond die onbenut blijft.

Agrarisch gebied in Vlaams-Brabant niet optimaal gebruikt
vrij 22 jan 2016
Volgens het Departement Ruimte Vlaanderen was in 2013 58,6 % van de oppervlakte van Vlaams-Brabant (zowat 123.500 hectare) bestemd voor land- en tuinbouw. Maar minstens een kwart daarvan (34.500 hectare) wordt niet gebruikt voor dat doeleinde. Dat zou zelfs nog een onderschatting zijn.
Volgens de landbouwdienst zijn de huidige land- en tuinbouwers wel degelijk geïnteresseerd in die onbenutte grond. Het probleem is dat ze niet beschikbaar worden gesteld. De landbouwdienst heeft proberen te achterhalen wat er dan wel gedaan wordt met die gronden. Een deel zou gebruikt worden om paarden te stallen n als privétuin.