Bij een gerichte verkeerscontrole in Huizingen zijn tal van zware inbreuken vastgesteld. Zo waren verschillende voertuigen niet verzekerd. Een bestuurder met een levenslang rijverbod probeerde te ontsnappen, maar werd na een ongeval alsnog geïdentificeerd.

Zware inbreuken tijdens verkeerscontrole in Alsemberg: “Eén bestuurder had levenslang rijverbod”
Tijdens de actie werden vijf vrachtwagens en een tiental personenwagens aan een grondige controle onderworpen. “Eén vrachtwagenbestuurder kreeg een voorstel tot betaling van 2.500 euro wegens het ontbreken van een geldige keuring van zijn snelheidsbegrenzer. Daarnaast werden drie onmiddellijke inningen uitgeschreven wegens inbreuken op de inschrijvingsplicht, vier voertuigen bleken niet in orde met de technische keuring en vier bestuurders werden betrapt op het gebruik van hun gsm achter het stuur”, zegt Joost Van Liefferinge van de politiezone Zennevallei. “Drie voertuigen, waaronder een vrachtwagen, werden getakeld omdat ze niet verzekerd waren. Tot slot bleek één bestuurster niet in het bezit van een geldig rijbewijs.”
De bestuurder van een lichte vrachtauto probeerde de controle te ontwijken. Hij vluchtte weg, maar kwam tot stilstand na een ongeval. Al vrij snel werd duidelijk waarom hij probeerde te ontsnappen aan de controle. “Hij beschikt niet over een rijbewijs, was onderworpen aan een levenslang rijverbod, en moet nog een gevangenisstraf van 18 maanden uitzitten voor diverse verkeersinbreuken. Zijn wagen bleek niet te zijn ingeschreven en niet te zijn verzekerd. Het voertuig werd dan ook getakeld”, aldus Van Liefferinge.