Luchthaven verwacht meer dan vijf miljoen reizigers deze zomer: "Vijf procent meer"

De zomervakanties staan voor de deur. Zoals elk jaar verwacht Brussels Airport een gezellige drukte, met meer dan 5,1 miljoen passagiers in juli en augustus. De luchthaven heeft deze zomer 180 rechtstreekse bestemmingen in de aanbieding, er zijn heel wat nieuwigheden in de terminal en online, én de nodige vakantiesfeer.

Op dinsdag 1 juli begint de schoolvakantie in het Nederlandstalige onderwijs: het officiële startschot van de zomervakantie. In de maanden juli en augustus verwelkomt de luchthaven in totaal meer dan 5,1 miljoen passagiers. "Een stijging van vijf procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar", klinkt het bij de luchthaven. "De drukste dag van de zomervakantie wordt 28 juli, met meer dan 93.000 reizigers. Ook het laatste weekend van juni wordt al een druk weekend op de luchthaven, met 90.000 passagiers op vrijdag 27 juni."

Zo'n drukte vraagt veel van het luchthavenpersoneel. Minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin stelde op 16 juni zijn zomerplan voor. Dit plan zorgt voor de nodige versterking voor het personeel van de Federale Politie, zodat de wachttijden bij de grenscontrole beperkt blijven.