Dit weekend sluit Voodoo Village de festivalzomer af met een jubileumeditie. Het festival mag namelijk tien kaarsjes uitblazen. Voor deze jubileumeditie worden 42.500 bezoekers. Voodoo Village zag in 2015 het levenslicht in Eizeringen, sinds 2017 is het kasteeldomein in Humbeek de thuishaven van het festival. Al is niet iedereen daar even blij mee.
Voodoo Village sluit festivalzomer af met jubileumeditie: “We trekken alle registers open”
Niet iedereen is even blij dat het festival doorgaat in het kasteeldomein in Humbeek. Zo wil Natuurpunt dat Voodoo Village verhuist omdat het festival plaatsvindt middenin Europees beschermd natuurgebied. "Het festival heeft een grote impact op de natuur, vooral het licht en geluid is nefast voor de vleermuizen in het bos", zegt Tom Ameye van Natuurpunt Grimbergen. "In deze periode moeten alle vleermuizen zich klaarmaken voor hun winterslaap en moeten ze veel energie en vetten opslaan. Ze zoeken dan massaal insecten en daarin verstoren we hen."
Oppositiepartij Groen+Vooruit kant zich dan weer tegen plannen om het festival tegen 2028 uit te breiden tot 60.000 bezoekers, al ontkent de organisatie dat. De gemeente Grimbergen laat alvast weten dat voor hen zo'n uitbreiding geen optie is en ook kasteelheer Didier 't Serstevens is duidelijk. "Het is helemaal niet waar dat Voodoo Village wil uitbreiden. We zitten met 40.000 bezoekers bijna aan de maximale draagkracht van het terrein.'