Overslaan en naar de algemene inhoud gaan

Windmolens in Kapelle-op-den-Bos worden gesloopt wegens niet rendabel

Windmolens in Kapelle-op-den-Bos worden gesloopt wegens niet rendabel

De windmolen die in de zomer 2015 door een blikseminslag in Kapelle-op-den-Bos werd getroffen, wordt nog deze maand gesloopt. De twee andere windmolens zullen wellicht ook na 2019 verdwijnen omdat ze niet meer rendabel zijn. 

"De drie windmolens, die in 2001 zijn gebouwd, hebben een te laag rendement”, verduidelijkt burgemeester Edward De Wit (CD&V). “Onze gemeente was in 2001 koploper voor windenergie in Vlaanderen, maar vandaag zijn er nieuwe en betere windmolens die tot 160 meter hoog gaan. In 2020 is de vergunning voor de resterende twee windmolens sowieso vervallen. Wellicht hebben ze door het lage rendement dus geen toekomst meer. Bovendien bestaan er geen wisselstukken meer voor dit soort type windmolens.”, verduidelijkt De Wit. Er zijn intussen plannen voor nieuwe windmolens in of op de grens met onze gemeente, maar daar is veel protest tegen. “Ik hoop echt dat er nieuwe windmolens in onze gemeente kunnen komen. Gemakkelijk zal het niet zijn: de nieuwe windmolens zijn veel hoger en in Kapelle-op-den-Bos is er ook een stiltegebied”, reageert oppositieraadslid Yves Rousseaux (Groen).